Ginekomastia

Ginekomastia to nazwa nadana przypadkom, w których piersi męskie rozwijają się podobnie jak piersi kobiet z powodu przyrostu masy ciała i wyższego niż normalnie poziomu hormonów.

Przyczyny ginekomastii
Przyczyn, które mogą prowadzić do wzrostu piersi u mężczyzn, ginekomastii, może być dziesiątki, np. Zaburzenia równowagi hormonalnej, choroby wątroby lub tarczycy, marskość wątroby, niektóre dolegliwości. narkotyki, zażywanie narkotyków i niektóre rodzaje raka. Przypadki są widoczne głównie w okresie dojrzewania. (Od 13 do 15 lat) i zdecydowana większość; z nich (70 do 90%) poprawia się błyskawicznie. dwa lata, piersi wracają do swoich normalnych rozmiarów. Przyczyny ginekomastii można wymienić w następujący sposób:

Obrzęk, ucisk i ból.
Dyskomfort fizyczny i psychiczny spowodowany pojawieniem się powiększonych piersi.
Ryzyko raka piersi.
Przedział wiekowy
Ta operacja może być wykonywana u mężczyzn po okresie dojrzewania. ukończone w wieku około 17 lat. Nie jest to zalecane. młodszym pacjentom przed końcem tego fizjologicznego etapu. Przed podjęciem decyzji o operacji u młodej osoby, która jest jeszcze w pełni dojrzałej, lepiej poczekać kolejne 2 lata. Należy jednak wziąć pod uwagę ryzyko raka piersi u dojrzałych mężczyzn i zalecić ostrożność.

Metody chirurgiczne
Przed zabiegiem lekarz zbada rodzaj ginekomastii, na którą cierpi pacjentka. czy jest to spowodowane tylko nadmiarem tkanki tłuszczowej, czy też nie i czy występuje również nadmiar tkanki piersi. W przypadkach spowodowanych wzrostem gruczołów mlecznych są one eliminowane. W przypadkach spowodowanych nadmiarem tkanki tłuszczowej stosuje się liposukcję w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu. W przypadkach, gdy & ugrave; piersi są zbyt duże, może być konieczne usunięcie nadmiaru skóry i zaciśnięcie go.

Rodzaj znieczulenia i czas trwania operacji
Ginekomastię można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od decyzji lekarza w zależności od wieku i wielkości dzieci. piersi. Operacja trwa średnio 1,5 godziny. Po zabiegu zostaniesz zwolniony. wieczorem operacji lub następnego dnia.

Okres rekonwalescencji
Pacjenci mogą powrócić do normalnego życia codziennego następnego dnia po operacji i wziąć prysznic / kąpiel 2 & rsquo; 3 dni później.

Rzeczy & agrave; Zwróć uwagę na po operacji
Noś regularnie zalecany gorset. przez lekarza przez 3-4 tygodnie.
Nie noś obcisłych ubrań przez kilka pierwszych miesięcy.
Odrost jest niemożliwy, ponieważ usunięto całą tkankę piersi. podczas zabiegu zmniejszenia piersi.

Podsumowanie leczenia

  • 1

OSTRZEZENIE: Kazdy jest inny, co oznacza, ze ??dlugosc leczenia, planowanie i wyniki moga sie róznic. Informacje, które tu widzisz, to srednia wynikowa z duzej liczby próbek.

Często Zadawane Pytania

Chaque patient se remet différemment. La période de recouvrement dépend du nombre de procédures effectuées en même temps. Le temps de repos recommandé après la chirurgie est d'une semaine.
Les exercices de charge ne peuvent commencer que deux mois après la chirurgie, car la poitrine a besoin de plus de temps de récupération.

Przed i po

Wyniki

Pakiety

estethica Vidéo

Vous pouvez obtenir toutes informations concernant la beauté saine.

Wypełnić formularz Oddzwonimy natychmiast

  • Oddzwonimy natychmiast